Dlaczego na naszych stopach występuje haluks?

Nikt nie lubi użerać się z ambarasami zdrowotnymi. Ale jak świetnie wiemy, od czasu do czasu zapadamy na jakieś choroby czy schorzenia, które musimy jakoś leczyć. Z jednymi radzimy sobie szybko i bez interwencji doktora, jednakowoż z innymi możemy mieć więcej kłopotów i bez pomocy leczniczej ciężko się ich pozbyć. Do tych drugich, bez wątpienia możemy zaliczyć zniekształcenie dużego palca w naszej stopie innymi słowy popularny haluks. Bez wątpienia jest to schorzenie niezmiernie utrudniające nasze życie, a dodatkowo sprawiające sporo bólu.

wedding-1028067_640

Skądże biorą się haluksy?

Nie ma jednego czynnika, który sprawia, iż na naszych stopach występuje ta choroba. Jest ich kilka i każdy z nich może sprawić, iż haluksy zaczną komplikować nasze życie. Mówi się powszechnie, iż najistotniejsze znaczenie w tym temacie ma obuwie, które nosimy. Na pewno jest to zgodne z rzeczywistością i każdy, a głównie kobiety muszą na to zwrócić czujną uwagę. Należy jak w najwyższym stopniu wystrzegać się obuwia na wysokich obcasach, ponieważ to właśnie duże obcasy powodują, iż nasza stopa jest ułożona w sztuczny sposób, co skutkuje, iż naciągnięte mogą zostać nasze mięśnie, stawy lub ścięgna. A to sprawia, że mogą przesuwać się kości w naszej stopie. Jeśli chodzi o obuwie, to tak samo istotne jest także to, aby ich czubki nie były nazbyt ciasne. To także wywołuje iż kości w stopie są ściśnięte i mogą transformować swoje oryginalne miejsce. Lecz nie tylko but oddziałuje na występowanie haluksów. Jednym z czynników, które wspomagają ich zachodzenie jest waga. Jeżeli kilogramów posiadamy nieco za dużo, to jest większa sposobność na to, iż na naszych stopach będzie nieproszony stan zapalny. Niewątpliwie prędzej pojawi się ta choroba również u tych, którzy muszą w ciągu dnia dużo chodzić i skutkiem tego nadto obciążać stopy. Wyjątkowo ważką kwestią w występowaniu haluksów ma genetyka. Mówi się, że są one przekazywane z pokolenia na pokolenie. Jednakże nie jest stwierdzone, iż każdy w rodzinie, w której haluksy występują, będzie cierpieć na to schorzenie.

Haluksy oraz ich objawy

Jeśli po całym dniu zaczynamy odczuwać ból w stopach, powinniśmy natychmiast zwrócić na to atencję. Głównie jeżeli mamy też problemy z nakładaniem obuwia, piecze nas śródstopie, mamy kłopoty z chodzeniem, lub też na naszej stopie wystąpią odciski. Bez wątpliwości po jakimś okresie zaczniemy zauważać, że duży paluch zacznie modyfikować swoje położenie w stosunku do pozostałych kości. Zobaczymy zaczerwienienie, co będzie objawem stanu zapalnego. Ból się zwiększy, ambarasy z chodzeniem także. Bez wizyty u lekarza, na własną rękę nie rozwiążemy, ponieważ jest to za bardzo poważny ambaras. Z tej przyczyny, gdy tylko dostrzeżemy początkowe zwiastuny pojawienia się „krzywego palucha”, w okamgnieniu powinniśmy działać. W największym stopniu wskazana jest tu wizyta u lekarza, który podpowie nam, co powinno się zrobić, aby haluksów się pozbyć. Sprawdźmy również starannie nasze buty i starajmy się ażeby były one na płaskiej podeszwie, z szerokimi czubkami. Dlatego też groźba związana z wystąpieniem haluksa, znacznie się obniży.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *